AUTOR

Jmenuji se Martin Válek. Narodil jsem se v roce 1977 v Praze.

Moje náklonnost ke kolejím pochází již z raných dětských let, kdy jsem bydlel v pražských Dejvicích a chodil se dívat na nádraží v Bubenči na „mašinky“. Obliba vlaků mne neopustila a trvá dodnes. Moje profesní dráha se však ubírala zcela jiným směrem. Vystudoval jsem 1. lékařskou fakultu v Praze a v současnosti pracuji ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Technice příliš nerozumím (i když ji mám rád) a tak mojí přízeň železnici vyjadřuji především skrze fotoaparát. Vlaky jsem zkoušel fotografovat již na počátku svých fotografických pokusů někdy okolo roku 1987. Fotoaparát jsem však spíše svátečně používal na různých výletech. V roce 1997 jsem se pod vlivem tehdejšího časopisu Železnice zkusil k fotografování vlaků vrátit. Zjistil jsem, že mě baví toulat se s fotoaparátem podél tratí (nejlépe v místech, kde celý den nikoho nepotkám) a zatím jsem tuto podivnou zálibu neopustil…

Fotografovat jsem začínal po dědečkovi zděděným aparátem Voigtländer - pradávným předchůdcem dnešních kompaktů. V roce 1990 jsem si koupil ruský Zenit. Od roku 2000 do roku 2006 jsem používal analogový systém Pentax. Díky filmovému scanneru však již od roku 2003 zpracovávám fotografie digitálně. Poslední velká změna nastala v květnu 2006, kdy jsem si pořídil digitální zrcadlovku Canon.

Vybavení:
Těla: Canon EOS 7D a Canon EOS 30D
Objektivy: Canon EF 24-70/2,8L, Canon EF 70-200/2,8L, Canon EF 50/1,4, Tokina AT-X 12-24/4 Pro DX
Stativ: Gitzo GT2531 s hlavou Markins M10

Autorská práva:
Všechny fotografie na tomto webu jsou chráněny autorským zákonem. Nesmí být použity v jakékoliv formě bez předchozího výslovného svolení autora.

Doufám, že se Vám stránky budou líbit, a že na ně někdy opět zavítáte.
Vaše postřehy, připomínky či kritiku mi, prosím, napište.

Domů   >   Autor
Martin Válek - fotografie